Наши телефоны: /0512/ 48-33-85; /067/ 510-10-70
Информация

ВІДРЕМОНТУВАТИ «КІРОВЦЯ»? НЕМА ПРОБЛЕМ!

Відремонтувати «Кіровця»? Нема проблем!


Важко уявити неозорі українські степи, залізничні станції чи морські порти країни без цих велетнів — тракторів К-700. «Кіровець» — це легенда, помножена на богатирську силу, витривалість, надійність. Але з часом і до геркулесів підступає старість.

Що ж діяти у такому випадку? Відправляти сталевого коня на переплавку чи спробувати «підкувати» його? Тільки ж де знайти «кузню» для такої складної машини?

Для багатьох керівників транспортних і промислових підприємств, агрофірм і навіть фермерів це не питання .

– До Матінкіна! – кажуть. – Ніде в Україні «Кіровця» так не полагодять, як у Миколаєві. Та ще й оперативно і за доступними розцінками.

До переїзду у місто на Південному Бузі випускник Московського автомеханічного інституту Вадим Матінкін більше півтора десятиліття працював за призначенням. Це було знамените Ленінградське виробниче об'єднання «Кіровський завод». Молодого фахівця направили у «гарячу точку» підприємства — відділ гарантійного обслуговування тракторів. А вже через кілька років саме йому довірили представляти уславлене підприємство в Україні. І не помилилися.

А потім настали сумнозвісні 90-ті роки минулого століття. Тракторобудівний гігант на Неві теж попав під коток економічних «реформ». Підприємство вимушене було закривати свої опорні бази. Закрилося представництво і в Миколаєві.

Люди, які про закриття не знали, продовжували звертатися за екстреною допомогою до справжнього професіонала. Це й наштовхнуло на створення самостійного спеціалізовано підприємства саме «кіровського» профілю. Саме завдяки Вадиму Матінкіну в Україні практично не щезла колишня опорна база «Кіровця». Помінялася хіба що форма власності.

– Спочатку для ремонту гігантів довелося орендувати цех у місцевому управлінні механізації, – каже засновник ЗАТ «Завод «Кіровець» Вадим Матінкін. – А потім нам стало тісно: потік замовлень зріс, географія розширилася. Придбали два просторих цехи. Устаткували їх кран-балками, верстатами, необхідним обладнанням. Сьогодні це вже сучасне спеціалізоване підприємство, де потужні трактори ремонтуються не «на коліні» за допомогою молота і ковадла, а на індустріальній базі.

– Цікаво, скільки ж машин за рік проходить через золоті руки ваших майстрів, звідки ці велетні прибувають?
– Прибувають практично зі всієї України. Щороку ми ремонтуємо до 100 двигунів ЯМЗ-238, ЯМЗ-240, до 200 коробок передач «Кіровців» і Т-150, капітально відновлюємо десять «Кіровців», до двох десятків тракторів Т-150. Ремонтуємо двигуни ЯМЗ-236, СМД, КамАЗ, у перспективі — капітальний ремонт «Джон-Дірів». Ми ремонтуємо все — від суцільних тракторів «Кіровець» і Т-150 до електрообладнання чи вихлопної системи. Ну, а наші клієнти – це понад тисячу сільськогосподарських і промислових підприємств. Є серед них і представники Молдови.

– Це правда, що ремонт тих же «Кіровців» на третину дешевший, ніж у сусідній Росії?
– Правда. Скажу більше. Обсяг будьяких робіт ми погоджуємо із клієнтом, так, щоб і йому було вигідно, і нам добре. При первинному огляді техніки складаємо попередній кошторис робіт. У ході дефектування і розбирання техніки знову робляться необхідні уточнення і погодження. І вже після визначення загальної вартості ремонту виписуємо рахунок для оплати.

На підприємстві запроваджена практика – за участю представника замовника трактори перевіряються, підписується гарантійний акт і проводиться кінцевий розрахунок. Техніку, яка повертається додому, спеціалісти заводу ще й супроводжують, аби переконатися, що працює вона як годинниковий механізм.

Миколаївський завод «Кіровець» готується створити власну сервісну мережу. Перший пункт цієї мережі незабаром має з'явитися у Дніпропетровськои области. Завдання стоїть чітке: наблизити сервіс до замовника .

Зараз у цехах підприємства пора напружена. Саме взимку потужні машини знову повертають собі втрачене «здоров'я». А там, дивись, і в поле пора!


Газета «Сільські Вісті». № 21 - Вівторок, 23 лютого 2010 року